PARO Rikatronic 3

Výrobca
Rika

PARO - NOVÁ KOMBINOVANÁ PEC OD SPOLOČNOSTI RIKA

Kombinovaná pec PARO kombinuje výhody pece na spaľovanie dreva a peliet, samozrejme prináša veľmi krásny dizajn. Kombinujete mimoriadne vysokú úroveň užívateľského komfortu s automatickým zapaľovaním, nič viac nepotrebuje.

Pec má obklad z kameňa s hmotnosť 65 kg a je k dispozícii v rozsahu od 2,5 do 8,0 kW. Kombinovaná pec PARO je nezávislá od vzduchu v miestnosti má veľký zásobník na pelety s kapacitou do 30 kg.

Pohodlné ovládanie pomocou displeja na peci PARO:
►Individuálne programovanie vykurovacích časov
►Vizualizácia prevádzkových režimov
►Manuálne nastaviteľný výkon a teplota v miestnosti
►Automatická prevádzka
►Intuitívna navigácia v menu

 

Manuálny režim - MANUAL MODE
Vykurovanie pecou PARO pri manuálnom režime je možné vo výkonových stupňoch od  30% do 100%, pridáva sa po 5%.  Výkon možno nastaviť len s použitím peliet (nie pri použití dreva). Čas vykurovania je neobmedzený, zapnutie a vypnutie pece je manuálne. Pokiaľ sa pec nevypne a drevo dohorí, prísun peliet sa spustí automaticky.

Automatický režim - AUTOMATIC MODE
Vykurovanie pecou PARO pri automatickom režime je možné vo výkonových stupňoch od 30% do 100%, pridávanie po 5%. Výkon možno nastaviť len s použitím peliet (nie pri použití dreva) a s voľbou vykurovacích časov, k dispozícii sú dve časové fázy (Heating Time I, HeatingTime II).

Komfortný režim - COMFORT MODE
Komfortný režim  pece PARO je dostupný len v spojení s káblovým alebo  bezkáblovým senzorom RIKA. Vykurovanie je možné v rozmedzí od 14°C do  28°C. Teplota je nastavená na 20°C, pec vykuruje priestor na teplotu od 19°C do 21°C.  Po dosiahnutí požadovanej teploty sa pec vypne. Pec sa opäť sa zapne, len ak teplota klesne na 19°C. Potom sa cyklus opakuje.

Využívanie komfortného režimu je možné len pri použití peliet. Komfortný režim pece PARO sa môže používať aj s voľbou vykurovacích časov. K dispozícii sú dve časové fázy (Heating Time I, Heating Time II), napríklad: Ranná fáza od 05:00 do 09:00 hod. a poobedná (večerná) fáza od 5:00 do 19:00 hod. Teplota je nastavená na 20°C, pec vykuruje priestor vo  zvolených vykurovacích časoch. Ak sa požadovaná teplota dosiahne pred ukončením časovej fázy, pec PARO sa automaticky vypne, pretože teplotný senzor je nadriadený času, má vyššiu prioritu. Akonáhle teplota klesne na 19°C, pec PARO sa opäť automaticky zapne, pokračuje v prevádzke, vykuruje priestor do 21°C a po dosiahnutí tejto teploty sa pec vypne. 

Kombinácia dvoch palív v jednej peci
Rýchle zapaľovanie
Obsluha pomocou dotykového displeja

Cena:
7110.00€
Milí zákazníci, ceny sú orientačné, vzhľadom na turbulentné obdobie sa teraz rýchlo menia a nestíhame všetko aktualizovať. Pre aktuálnu cenu produktu nás prosím kontaktuje cez nižšie uvedený kontaktný formulár, alebo telefonicky na 0907 893 007.
Technické parametre
Rozmery pece 1132 x 788 x 505 [mm]
Vykurovaci výkon od - do 2,5 - 8,0 kW
Objem vykurovaného priestoru 50 - 220 m³
Účinnosť pri peletách 91,3 %
Účinnosť pri dreve 91,0 %
Vzduchotesná áno
Celková váha 290 kg
Korpus čierny
Obklad - kameň, oceľ čierna pieskovec,mastenec,biely kameň
Pripojovací priemer 130 mm
Veľkosť zásobníka na pelety 30 kg
Rozmery spaľovacej komory 34/34/31 cm /š - v - h/
Rikatronic 3 áno
Enegretická trieda A+
Externý prívod vzduchu súčasťou
Automatické čistenie ohniska áno
Trieda energetickej účinnosti
A+
Typ materiálu
Kameň
Externý prívod
áno
Otváranie dvierok
Bočné
Tvar presklenia
Čelné-rovné