Paro Rikatronic 3 MultiAir

Výrobca
Rika

PARO - NOVÁ KOMBINOVANÁ PEC S TEPLOVZDUŠNÝM ROZVODOM OD SPOLOČNOSTI RIKA

Kombinovaná pec PARO MultiAir kombinuje výhody pece na spaľovanie dreva s pelety a prináša veľmi krásny dizajn. Kombinujete mimoriadne vysokú úroveň užívateľského komfortu s automatickým zapaľovaním, nič viac nepotrebuje.

Pec má obklad z kameňa s hmotnosť 65 kg a je k dispozícii v rozsahu od 2,5 do 8,0 kW. Kombinovaná pec PARO MultiAir je nezávislá od vzduchu v miestnosti má veľký zásobník na pelety s kapacitou do 30 kg.

Inteligentná kombinovaná pec Paro MultiAir je skutočne všestranná,ktorá dosahuje vysokú účinnosť.

Vhodná dokonca aj do menších miestností. Pec Paro MultiAir dokáže súčastne vykurovať až tri izby. Vyhrievaný konvekčný vzduch je vedený pomocou ventilátorov cez spojovacie potrubia do dvoch ďalších miestností tretia miestnosť je miestnosť kde je pec inštalovaná.

Nemyslime to však tak že dokážete vykúriť LEN tri miestnosti - s pecou Paro Multi Air vykurujete tri miestnosti súčasne!

Pohodlné ovládanie pomocou displeja na peci PARO MultiAir:

►Individuálne programovanie vykurovacích časov
►Vizualizácia prevádzkových režimov
►Manuálne nastaviteľný výkon a teplota v miestnosti
►Automatická prevádzka
►Intuitívna navigácia v menu

Manuálny režim - MANUAL MODE
Vykurovanie pecou PARO pri manuálnom režime je možné vo výkonových stupňoch od  30% do 100%, pridáva sa po 5%.  Výkon možno nastaviť len s použitím peliet (nie pri použití dreva). Čas vykurovania je neobmedzený, zapnutie a vypnutie pece je manuálne. Pokiaľ sa pec nevypne a drevo dohorí, prísun peliet sa spustí automaticky.

Automatický režim - AUTOMATIC MODE
Vykurovanie pecou PARO pri automatickom režime je možné vo výkonových stupňoch od 30% do 100%, pridávanie po 5%. Výkon možno nastaviť len s použitím peliet (nie pri použití dreva) a s voľbou vykurovacích časov, k dispozícii sú dve časové fázy (Heating Time I, HeatingTime II).

Komfortný režim - COMFORT MODE
Komfortný režim  pece PARO je dostupný len v spojení s káblovým alebo  bezkáblovým senzorom RIKA. Vykurovanie je možné v rozmedzí od 14°C do  28°C. Teplota je nastavená na 20°C, pec vykuruje priestor na teplotu od 19°C do 21°C.  Po dosiahnutí požadovanej teploty sa pec vypne. Pec sa opäť sa zapne, len ak teplota klesne na 19°C. Potom sa cyklus opakuje.

Využívanie komfortného režimu je možné len pri použití peliet. Komfortný režim pece PARO sa môže používať aj s voľbou vykurovacích časov. K dispozícii sú dve časové fázy (Heating Time I, Heating Time II), napríklad: Ranná fáza od 05:00 do 09:00 hod. a poobedná (večerná) fáza od 5:00 do 19:00 hod. Teplota je nastavená na 20°C, pec vykuruje priestor vo  zvolených vykurovacích časoch. Ak sa požadovaná teplota dosiahne pred ukončením časovej fázy, pec PARO sa automaticky vypne, pretože teplotný senzor je nadriadený času, má vyššiu prioritu. Akonáhle teplota klesne na 19°C, pec PARO sa opäť automaticky zapne, pokračuje v prevádzke, vykuruje priestor do 21°C a po dosiahnutí tejto teploty sa pec vypne. 

Systém MultiAir

Kombinácia dvoch palív v jednej peci

Rýchle zapaľovanie

Obsluha pomocou dotykového displeja

Cena:
7610.00€
Milí zákazníci, ceny sú orientačné, vzhľadom na turbulentné obdobie sa teraz rýchlo menia a nestíhame všetko aktualizovať. Pre aktuálnu cenu produktu nás prosím kontaktuje cez nižšie uvedený kontaktný formulár, alebo telefonicky na 0907 893 007.
Technické parametre
Rozmery pece1132 x 788 x 505 [mm]
Vykurovaci výkon od - do2,5 - 8,0 kW
Objem vykurovaného priestoru50 - 220 m³
Účinnosť pri peletách91,3 %
Účinnosť pri dreve91,0 %
Vzduchotesnááno
Celková váha315 kg
Korpusčierny
Obklad - kameň, oceľ čiernapieskovec,mastenec,biely kameň
Pripojovací priemer130 mm
Veľkosť zásobníka na pelety30 kg
Rozmery spaľovacej komory34/34/31 cm /š - v - h/
Rikatronic 3áno
Enegretická triedaA+
Externý prívod vzduchusúčasťou
Automatické čistenie ohniskaáno
Multiairáno
Trieda energetickej účinnosti
A+
Typ materiálu
Kameň
Externý prívod
áno
Otváranie dvierok
Bočné
Tvar presklenia
Čelné-rovné