Gril na drevené uhlie Höfats Cone

Výrobca grily
Höfats

Höfats Cone - je celosvetovo prvý záhradný gril na drevené uhlie, kde môžete priamo a rýchlo nastaviť teplo. Cone - gril na drevené uhlie tak prenáša pohodlie plynového grilu na gril s dreveným uhlím - so skutočnými uhlíkmi, skutočným ohňom a skutočnú atmosférou. Priama, okamžitá a intuitívna regulácia tepla je umožnená princípom kombinovanej vzdialenosti zdroja tepla ( patentované zdvíhacie ohnisko ) so súčasnou zmenou množstva prívodu vzduchu ( vďaka jeho kónickému tvaru ). Tým je Cone - gril na drevené uhlie tak jedinečný.

V prípade, že je vyžadované vysoké teplo, napr. pre uzatvorenie šťavy v mäse, možno ohnisko so žeravými uhlíkmi a tým aj zdroj tepla jednoducho zdvihnúť. K zníženiu tepla stačí opäť znížiť ohnisko a tým sa automaticky zníži prívod vzduchu.

Cone - gril na drevené uhlie

Tento gril na drevené uhlie  Höfats Cone má však aj ďalšie vychytávky: Predovšetkým, je vyrobený s typicky nemeckou precíznosťou so zmyslom pre detail. Veko je polohovateľné do niekoľkých pozícií, takže dovoľuje napr. dusenie, grilovanie s pootvoreným, alebo úplne otvoreným vekom. Cone - gril na drevené uhlie má vo veku integrovaný veľmi rýchly a presný teplomer. Jednoducho tak sledujete vhodné teplotné podmienky v grile. Ak je teplota príliš vysoká, môžete ju okamžite, vďaka vyššie spomenutému patentovanému mechanizmu, jednou pákou mierne znížiť. Žiadny iný gril na drevené uhlie toto nedovoľuje.

Nestačí vám to? Dobre :-) Höfats Cone - gril na drevené uhlie má štandardne dodávaný nerezový grilovací rošt. Môžete však zvoliť aj liatinový " zdravotný " grilovací rošt. V čom je jedinečný? Tento veľmi robustný liatinový grilovací rošt má v sebe integrované žliabky a pod vlastným roštom navyše zásobník na prebytočný tuk, do ktorého tento tuk pri grilovaní steká. Tuk teda nekvapká a neprepaluje sa v ohnisku a tým tiež nedochádza k nechcenému dymeniu a typickému tučnému zápachu. Ak chcete, môžete však používať tento  liatinový grilovací rošt aj bez zásobníka na prebytočný tuk.

Cone - gril na drevené uhlie má aj ďalšie prednosti. Hoci má polohovateľné ohnisko s uhlíkmi, má v štandardnom prevedení jeden klasický okrúhly grilovací rošt, ale aj zvýšený rošt (kruhovú výseč), kde môžete pokrmy dočasne odkladať a pritom ich nechať v teple. Súčasne môžete použiť aj Cone Board - servírovacie lopáriky z voliteľného príslušenstva. Tieto lopáriky môžu byť dokonca zavesené priamo na grile, takže vám už žiadny pokrm nespadne! Po naložení vášho steaku na Board - doštičku, ho jednoducho z grilu odoberiete a servírujete hosťom. Nemáte kam odkladať grilovacie náradie? Höfats Cone má hneď dva háčiky na ich zavesenie. Höfats Cone je jednoducho perfektný  gril na drevené uhlie ! 

Höfats Cone je naozaj dômyslený, takže ak negrilujete, môžete gril na drevené uhlie premeniť na prenosné ohnisko . Jednoducho otvorte veko a zložte grilovacie mriežky. No a akonáhle skončí grilovacia sezóna, navlečiete na gril Cone jeho vlastné oblek, (Cone Cover) ochranný obal z voliteľného príslušenstva. Padne mu naozaj ako oblek na mieru ...

Gril na drevené uhlie Höfats Cone:

  • patentovaná priama regulácia tepla výškovo nastaviteľným ohniskom
  • súčasne so zmenou výšky sa uzatvára alebo otvára prívod vzduchu
  • kompletne vyrobený z ušľachtilej nerezovej ocele
  • použiteľný aj ako dizajnové ohnisko
  • masívny rošt na uhlie (ø 44 cm, tyčky ø 5 mm) z leštenej nerezovej ocele
  • vrátane "Ohrievacej časti" - kruhový výsek (ø 50 cm) 
  • integrovaný teplomer vo veku
  • vrátane dvoch háčikov na zavesenie grilovacieho náradia

 

Cena
834.50€